Zawarcie umowy ramowej dotyczącej importu marihuany medycznej z Kolumbii

Zarząd Cannabis Poland S.A. z siedzibą w Warszawie (Emitent) informuje, że w dniu 28 marca 2023 roku Emitent zawarł umowę ramową dotyczącą importu do Polski nasion oraz kwiatów lub ekstraktów konopi medycznych, tzw. marihuany medycznej, pod postacią suszu oraz olejków zawierających od 22% do nawet 31% THC, oraz nasion konopi przemysłowych, zawierających poniżej 0,3% THC (Produkty). Stroną umowy jest firma z siedzibą w Kolumbii (Partner).

Ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne, uprawy Partnera nie są prowadzone w kosztownych w utrzymaniu halach ze sztucznym oświetleniem (tzw. indoor), lecz pod gołym niebem (tzw. outdoor), dzięki czemu koszty produkcji są znacząco niższe niż w przypadku większości producentów z krajów europejskich czy Kanady, co może pozwolić Emitentowi uzyskać niższe ceny oraz wyższe marże niż początkowo zakładał Zarząd Emitenta.

THC na poziomie 31% jest bardzo rzadko spotykaną wartością na rynku marihuany medycznej, co pozwala przewidywać większe zainteresowanie odbiorców tego typu produktem, nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach UE. Emitent uzyskał informację, iż Partner nie eksportuje jeszcze swoich produktów do Europy, dzięki czemu Emitent ma szansę na wejście z atrakcyjnym rynkowo Produktem zarówno do Niemiec, jak i do innych krajów UE.

Emitent planuje w możliwie najkrótszym czasie złożyć wnioski na uzyskanie licencji na import Produktów w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL).

Udostępnij