Rada naukowa i zespół projektowy
Rada naukowa
Prace badawcze i rozwojowe nad lekiem z CBD dla chorych na padaczkę lekooporną prowadzone są w ramach spółki Bioenca S.A., w której Cannabis Poland posiada 19,98% udziałów.
Członkowie Rady Naukowej zasiadający w Bioenca, to wybitni naukowcy i praktycy wśród których znajdują się znani neurolodzy, biotechnolodzy, a także profesorowie farmacji i nauk medycznych. Łączy ich wspólne zainteresowanie medycyną alternatywną w zakresie konopii. Obecne działania RN koncentrują się na opracowywaniu i ocenie nowoczesnych form w zakresie technologii postaci leku, z uwzględnieniem biofarmaceutycznych aspektów podawania leku.
prof. UM w Lublinie - koordynator Rady Naukowej
prof. Uczelni w grupie badawczej, nauczyciel akademicki, absolwent Politechniki Lubelskiej. Ukończył podyplomowe studia na kierunku Zdrowie Publiczne – Zarządzanie i ekonomika w ochronie zdrowia, a także „MBA w ochronie zdrowia" na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz Analiza danych na Wydziale Matematyki UMCS w Lublinie. Aktualnie słuchacz studiów podyplomowych „Badania kliniczne: zarządzanie, monitoring i ekspertyza medyczna. Kierownik Zakładu Informatyki i Statystyki Medycznej z Pracownią Zdalnego Nauczania oraz Centrum Kształcenia Podyplomowego, członek Rady Naukowej Kolegium Nauk o Zdrowiu, współtwórca nowego kierunku studiów podyplomowych – „MBA w ochronie zdrowia". W roku 2017 jeden z pięciu najlepszych dydaktyków na Wydziale Nauk o Zdrowiu według I Rankingu „Najlepszych Dydaktyków" UM i opiekun doktorantów. Autor i współautor licznych publikacji na temat zarządzania i informatyzacji w ochronie zdrowia, realizator projektów krajowych i międzynarodowych, promotor prac magisterskich i licencjackich.
Doktor nauk społecznych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration MBA, Master of Laws (LL.M.)/Collegium Humanum. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji innowacyjnych projektów badawczych i szkoleniowych. Specjalizuje się w kształtowaniu kultury bezpieczeństwa w organizacjach państwowych i komercyjnych. Swoją wiedzę i zainteresowania pogłębia w obszarze zastosowania konopi w lecznictwie
Od ponad 30 lat technolog postaci leku, praktyk biotechnologii i farmacji. Kierownik i wykonawca wielu grantów naukowych w dziedzinie innowacyjnych technologii produkcji oraz tworzenia produktów przemysłu farmaceutycznego, medycznego i kosmetycznego. Konsultant wojewódzki do spraw farmacji. Zainteresowania naukowe to głównie badania nad formułowaniem postaci leku przez dobór operacji technologicznych i substancji pomocniczych, zapewniających optymalną dostępność farmaceutyczną i trwałość substancji leczniczych. Autor licznych publikacji krajowych i międzynarodowych.
Kierownik Katedry i Zakładu Farmakognozji na Uniwersytecie medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Autorka wielu publikacji naukowych oraz licznych prezentacji na konferencjach międzynarodowych i krajowych. Prowadzi badania finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Nauki. W pracy dydaktycznej wykładowca przedmiotów obowiązkowych i fakultatywnych dla studentów farmacji. Istotne miejsce w jej działalności zajmuje współpraca z sektorem gospodarczym (współorganizator konferencji Bioconnect 2012), a także wiele innych projektów komercyjnych związanych z rozwojem produktów leczniczych, suplementów diety i kosmetyków oraz w zakresie analityki chemicznej m.in.: organizowanych przez spółkę PozLab i Uniwersyteckie Centrum Transferu Technologii Medycznych w Poznaniu oraz Nickel Technology Park Poznań.
Kierownik Katedry Farmakologii i Biologii, Kierownik Zakładu Farmakologii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Ukończył studia podyplomowe „Zarządzanie projektami badawczymi i pracami rozwojowymi” w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji, Lublin. Kierownik i opiekun naukowy badań o tematyce min.: projektowanie, synteza oraz badanie skuteczności nowych kandydatów na leki przeciwpadaczkowe, ze szczególnym uwzględnieniem substancji aktywnych w modelach padaczki lekoopornej i badanie molekularnych mechanizmów warunkujących aktywność przeciwpadaczkową nowych kandydatów na leki (badania elektrofizjologiczne; badania z wykorzystaniem izotopowo znakowanych ligandów; testy inhibicji enzymów.
Współautor blisko 100 publikacji naukowych i 22 patentów oraz 25 zgłoszeń patentowych, głównie dotyczących nowych kandydatów na leki przeciwpadaczkowe. Członek Zespołu Ekspertów Narodowego Centrum Nauki – ocena wniosków w konkursie OPUS, PRELUDIUM, MINIATURA, SHENG, Ekspert Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) do oceny wniosków w programie im. Bekkera, Ekspert Komisji Europejskiej ds. programu Horyzont 2020, Ekspert Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) do oceny wniosków w programie im. Iwanowskiej. Osiągniecia naukowe zostały docenione i nagrodzone przez Ministra Zdrowia a także Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców w latach 2015-2018.
lekarz, specjalista anestezjolog, specjalista medycyny paliatywnej
Współzałożyciel i lekarz Fundacji Hospicjum Onkologicznego im. św. Krzysztofa w Warszawie. Prekursor upowszechniania wiedzy nt.: leczniczego działania marihuany. Jest specjalistą w zakresie leczenia bólu, w tym towarzyszącego chorobie onkologicznej. Był Konsultantem Wojewódzkim ds. medycyny paliatywnej województwa mazowieckiego. Odbył staże naukowe w Wielkiej Brytanii, Japonii, Korei Płn, Chinach i Niemczech. Był Kierownikiem Zakładu Anestezjologii oraz założycielem poradni leczenia bólu, a następnie Zakładu Medycyny Paliatywnej w Centrum Onkologii w Warszawie. Jestem wykładowcą i organizatorem szkoleń i konferencji naukowych w Centrum Onkologii, Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, CMKP, Uczelni Medycznej im. M.Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Hospicjum Onkologicznym.
Autor licznych opracowań naukowych z zakresu leczenia bólu oraz rozprawy doktorskiej o ambulatoryjnym leczeniu bólów nowotworowych.
Specjalista pediatrii i neurologii dziecięcej II°
Zajmuje się leczeniem chorób układu nerwowego ze szczególnym uwzględnieniem padaczki, w tym padaczki opornej na leki. Jego metody leczenia są nowatorskie i niekonwencjonalne, ale przede wszystkim – skuteczne. Leczy kannabinoidami występującymi w konopiach. Jego wyjątkowe podejście i ścisła współpraca z rodzicami swoich pacjentów to istotny czynnik terapii. Przez Fundację „Zdążyć z pomocą” został uchonorowany nagrodą „Wyjątkowy Lekarz” im. Prof. Zbigniewa Religi.
Specjalista neurologii II st.
Pracownik SOR Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Specjalizuje się w leczeniu: tężyczka, bóle i zawroty głowy, zespoły korzeniowe i bóle kręgosłupa, stwardnienie rozsiane, otępienia i zaburzenia pamięci, choroba Parkinsona, powikłania poudarowe, choroby naczyniowe mózgu. Aktywna działaczka Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. W trakcie realizacji dysertacji pod tytułem „2-deoksyglukoza jako mimetyk diety ketogennej - terapii adiuwantowej padaczki lekoopornej. Autorka licznych publikacji z zakresu sarkoidozy, raka płuc, padaczki, udaru niedokrwiennego i krwotocznego mózgu, neuroplastyczności, cytotoksyczności. Absolwentka studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration (UM w Lublinie) i Zarządzanie i Monitoring w Badaniach Klinicznych (KUL), Zarządzanie w Ochronie Zdrowia (UW).