Podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy B+R.

Zarząd Telehorse S.A. informuje, iż w dniu 02/07/2019 podpisał list intencyjny z GMPV sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie („Partner”).

Współpraca z Partnerem przewiduje dostawy produktów roślinnych zawierających kanabinoidy (konopie) na potrzeby przemysłu farmaceutycznego i innych wyrobów użytkowych oraz
współpracę B+R nad produktami farmaceutycznymi, żywnością funkcjonalną oraz chemią użytkową.

Umowa została zawarta na okres czterech miesięcy. W tym czasie strony w sposób sformalizowany przygotują i wprowadzą w życie dokumenty określające zasady współpracy przy realizacji celów określonych powyżej.

Emitent – po zmianie nazwy na Cannabis Poland podczas WZ w dniu 13/05/2019 – planuje rozwój w dziedzinie produkcji i sprzedaży wyrobów farmaceutycznych i medycznych z głównym nastawieniem na produkty do waporyzacji zawierające kannabinoidy wytwarzane z konopi. Waporyzacja produktów bogatych w kannabinoidy jest uznawana za najbardziej skuteczną, efektywną i oszczędną metodę przyjmowania kannabinoidów.
Kannabinoidy są stosowane w kuracjach przeciwzapalnych, przeciwbólowych, przeciwlękowych, przeciwpsychotycznych i przeciwspazmatycznych. Znajdują zastosowanie w chorobie Alzheimera, Parkinsona, stwardnieniu rozsianym, białaczce, cukrzycy, astmie, epilepsji, urazach rdzenia kręgowego, migrenie, terapiach odwykowych. Pomagają w bólach reumatycznych. Mają właściwości przeciwwymiotne i stymulujące apetyt, co ma zasadnicze znaczenie dla osób w trakcie chemioterapii oraz mogą być stosowane w procesie odwykowym przy walce z nałogiem palenia tytoniu oraz heroiny. Kannabinoidy są także stosowane w leczeniu padaczki lekoopornej.

Wielkość rynku medycznego bazującego na konopiach szacowana jest w 2028 roku w Polsce na 2 mld EUR oraz na 58 mld EUR w całej Europie.

Udostępnij